کیارستمی، کیمیایی، رشیدی

کیارستمی، کیمیایی، رشیدی در کارگاه ساخت ۱۰۰ پرتره از چهره‌های هنری

سینما

کارگاه عملی ساخت صد پرتره از چهره های محبوب سینما و تئاتر ایران در باغ فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ادامه ساخت پرتره چهره‌های نام آشنا و محبوب کشور، این بار با حضور ۱۰۰ هنرمند شرکت کننده و علاقمندان با مدیریت هیوا پاشایی آثار هنری با موضوعیت چهره بزرگانی مانند عباس کیارستمی، داوود رشیدی، مسعود کیمیایی، محمدعلی کشاورز، علی نصیریان، پرویز پرستویی، هما روستا، حمید سمندریان، اصغر فرهادی و … برگزار شد.

پاشایی مجری این پروژه هنری درباره چگونگی برگزاری ورک شاپ یادشده، اظهار کرد: انجام این پروژه ملی با همکاری و حمایت بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و خانه تئاتر ایران و مشارکت هنرمندان متعهد به فرهنگ و هنر بومی ممکن شده است.

او درباره تکنیک ساخت آثار گفت: تمام آثار پدید آمده با به کارگیری حدود ۵٠٠ کیلوگرم انواع مهره‌های رنگی چوبی ساخته شده‌اند که در نوع خود بی‌نظیرند و یادآور فرهنگ ذکر ما ایرانی‌هاست و اشاره به احترام و گرانقدری چهره‌های فرهنگی هنری برای مردم ما دارد. به همین منظور از ۱۰۰ هنرمند علاقمند دعوت شد و پس از برگزاری دوره‌های آموزشی ٤٨ ساعته در مدت یک ماه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران، امروز توانستیم به صورت عملی ساخت این چهره‌های محبوب را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: با رایزنی‌های انجام شده قرار است نیمه دوم آبان ماه امسال در نگارخانه آریانا واقع در خیابان فرشته و با حضور صاحبان چهره‌های یادشده و اصحاب فرهنگ و هنر، از پرتره این عزیزان رونمایی شود.

کیارستمی، کیمیایی، رشیدی

اکبر عالمی، اصغر همت، عباس سجادی، هانا کامکار، مهدی ساروخانی و هیوا پاشایی اعضای شورای سیاستگذاری این پروژه فرهنگی و هنری هستند.

منبع:

http://14e.ir