بی بی سی

به گزارش اسکای نیوز، بخش فارسی دو رسانه انگلیسی و آمریکایی که در سخنان امروز رهبر انقلاب نامشان آمده بود، در خبری فوری تنها بخش‌های از سخنان ایشان را پوشش دادند.

 

بخش فارسی بی بی سی که به دولت انگلستان وابسته است با استفاده از تیتر “رهبر ایران تایید کرد که مخالف نامزدی احمدی‌نژاد در انتخابات است” در خبری فوری نوشت: ««آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران این موضوع را تایید کرده است که به محمود احمدی‌نژاد توصیه کرده در انتخابات شرکت نکند.

 

سایت رهبر ایران امروز٬ دوشنبه پنجم مهرماه٬ متن سخنان او را در جلسه درس خارج فقه منتشر کرده که در آن گفته است: “یک آقایی آمده پیش من٬ من هم به ملاحظه صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید. گفتیم صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید.”

 

در جلسه درس خارج فقه رهبر ایران گفته است: “با ملاحظه‌ حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دو قطبی در کشور ایجاد می‌شود. دو قطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خب حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو.”

 

در این سخنان رهبر ایران نامی از آقای احمدی‌نژاد نبرده است اما در چند روز گذشته این موضوع در فضای سیاسی ایران باعث بحث‌های زیادی شده بود.

 

از رهبر ایران نقل شده بود که او مخالف نامزدی محمود احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۶ است.»»

 

بی بی سی فارسی تنها بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب را آورد و به این جمله کلیدی در سخنان ایشان هیچ اشاره‌ای نکرد: « دشمنان هم که گوش خواباندند استفاده کنند. ببینید، حواستان جمع باشد. خب به رادیوی “فردا” یا رادیو‌ی “بی‌بی‌سی” چه ارتباطی دارد این قضیه؟ می‌پردازند، بحث می‌کنند، تحلیل می‌کنند، علت چیه، چرا گفتند، این چیست معنایش؟ این معنایش این است که دشمن می‌خواهد استفاده کند. ما چه کار باید بکنیم؟ ما باید نقطه‌ی مقابل دشمن حرکت بکنیم.»

 

 

بخش فارسی سایت رادیوفردا که با بودجه سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) هدایت می‌شود نیز بخش‌های کوتاهی از سخنان رهبر انقلاب را با تیتر “آیت الله خامنه ای بدون ذکر نام محمود احمدی نژاد مخالفتش با  نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد” منتشر کرد.

bbc

این سایت آمریکایی نوشته است: ««آیت الله خامنه ای صبح دوشنبه بدون ذکر نام محمود احمدی نژاد، مخالفتش با اعلام نامزدی وی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری را تایید کرد وگفت این موضوع را به صلاح نمی داند.

آقای خامنه ای همچنین گفت که این موضوع به رادیو فردا و رادیوی بی بی سی ربطی ندارد که آن را بحث و تحلیل می کنند.

طی روزهای اخیر برخی از چهره های اصولگرا از جمله محمد رضا باهنر اعلام کرده بودند که آیت الله خامنه ای در دیداری با محمود احمدی نژاد وی را از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری نهی کرده است.»»

منبع:http://14e.ir