ایفون و سامسونگ

هدیه کره ای ها به اپل؛ فروش ۸ میلیون آیفون بیشتر در سال ۲۰۱۶

منبع: اسکای نیوز

گلکسی نوت ۷ یکی از زیباترین موبایل های سال جاری بود اما اکنون سامسونگ در تولید و عرضه آن با مشکلاتی مواجه شده و همین مسئله، سبب گشته تا ارزش سهام اپل با افزایش رو به رو شود. از سوی دیگر تحلیلگران اکنون گمانه زنی می کنند که اپل می تواند تا ۸ میلیون دستگاه آیفون بیشتر از پیش بینی های قبلی به فروش برساند.
ایفون و سامسونگ
آقای «برایان وایت»، تحلیلگر موسسه «Drexel Hamilton»، پیش از این عنوان کرده بود که سامسونگ می تواند در سال ۲۰۱۶ بین ۱۰ الی ۱۴ میلیون دستگاه فبلت گلکسی نوت ۷ را به فروش برساند و حالا با لغو تولید این محصول، وی پیش بینی می کند که بین ۵۷ الی ۸۰ درصد از افرادی که تمایل به خرید نوت ۷ داشته اند، به سراغ آیفون های اپل بروند.
وی البته اشاره می کند که حتی بدون ماجرای پیش آمده برای سامسونگ هم آیفون ها از فروش بسیار مطلوبی در چین برخوردار بودند.

ایفون

«وایت» اشاره می کند بر اساس آمار فروشی که در ۳۰ فروشگاه شهر شنژن به ثبت رسیده اند، آیفون کاملاً از رقبای خود جلو است. وی در همین رابطه می نویسد:
«انتظار می رفت در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ سامسونگ موفق به فروش ۱۰ الی ۱۴ میلیون دستگاه گلکسی نوت ۷ شود. با توجه به مشکلات پیش آمده برای این موبایل، انتظار داریم ۸ میلیون آیفون بیشتر از پیش بینی های قبلی تا پایان سال ۲۰۱۶ به فروش برسد. از سوی دیگر نقص فنی گلکسی نوت ۷ باعث ضربه دیدن نام سامسونگ در بازار موبایل خواهد شد و به اپل اجازه می دهد تا سهم بیشتری از این بازار را به خود اختصاص دهد.»
این تحلیلگر گمانه زنی می کند که اپل ۸ میلیون آیفون بیشتر در سال جاری به فروش خواهد رساند و همین مسئله شاید اجازه ندهد که آمار فروش سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ کمتر شود.
منبع: